Dinleus web uygulamasında listelendiği halde satışa o an için sunulamaması veya kullanıcının satın aldığı bir hizmetin verilmemesi durumlarında Dinleus tarafından kullanıcıya bilgi verilerek para iadesi yapılacak ve hizmetin iptali sağlanacaktır.

Bireyin yasal olarak reşit olmaması durumunda (18 yaşından küçük), ağır ruhsal bozukluluklarda, psikoterapi gerektiren durumlarda, ilaç tedavisini gerektiren psikiyatrik sorunlarda, kişinin intihar riski taşınması durumlarında ve mevzuat açısından suç unsuru içeren durumlarda danışmanlık hizmeti verilmez. 18 yaşından küçükler ebeveynlerinin onayı ile ebeveynlerine ait hesap üzerinden bu hizmetten yararlanma hakkına sahiptir. Online danışmanlık hizmeti almak isteyenler yukarıda sayılan durumların içinde olmadıklarını, online danışmanlık hizmetinin sınırlarının farkında olduklarını kabul etmiş sayılırlar. Danışanın yaşı vs. gibi önemli hususlarda DANIŞMANı yanılttığı durumlarda doğabilecek herhangi bir sorundan DANIŞMAN ve Dinleus uygulaması sorumlu değildir. Böyle bir durum fark edildiğinde DANIŞMANın hizmeti kesme ve ücreti iade etmeme hakkı bulunmaktadır.

Dinleus veya DANIŞMAN tarafından oturum iptal edilirse oturum ücreti iade edilir.

DANIŞAN randevu saatinde görüntülü, sesli veya mesajlaşma şeklinde yapılacak olan online seansa katılmaması durumunda ücret iadesi yapılmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.Randevu saatine geç kalınmasının veya cevapsız bırakılmasının sorumluluğu DANIŞAN’a aittir.. DANIŞAN bu durumda ek süre isteyemez.