Danışman

Merhaba ben Melike Özolcar,

 İstanbul Medipol  Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesi ile mezun oldum.Lisans dönemi içerisinde mesleki alan stajını Haydarpaşa Numune  Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladım. Ardından İstanbul Gedik Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine başladım. Şu an da tez aşamasındayım. Yüksek lisans eğitimi kapsamındaki Psikodinamik terapi temelli teorik eğitimini ve klinik süpervizyonunu başarıyla sonuçlandırdım. Prof. Dr. Sibel Mercan’dan Psikodinamik terapi derslerini tamamladım ve ardından Klinik Psikolog Enes Kuş süpervizörlüğünde danışan görmeye devam ettim. Aynı zamanda Çocuk Testleri Eğitimini ve Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini tamamladım. 

 Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi sürecinde çeşitli projelerde yer almış ve birçok kurumda staj yaptıım.Son olarak Hazar Derneği ve  İç İşleri Bakanlığı’nın ortak yürüttüğü  Çocuk ihmali ve istismarı alanında farkındalık sağlamayı amaçlayan bir projede eğitmenlik yaptım.Şu anda Bağlamsal Bilimler Derneğine bağlı olan Kabul Kararlılık Terapisi (ACT) Eğitimini, Doç. Dr. Fatih Yavuz, Uzm. Dr. Zülal Çelik, Uzm. Dr.Sevinç Ulusoy, Uzm. Dr. Ahmet Nalbant, Uzm. Dr. Şengül İlkay isimli hocalardan almakyım.Bu bağlamda Kararlılık Terapisi (ACT) ve Psikodinamik Terapi ekolleri kapsamında yetişkin ve erken danışanlarını görmeye devam etmekteyim.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Melike Özolcar” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gdpr-image
Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak, Gizlilik Politikalarını kabul etmiş sayılırsınız.
Daha Fazla Oku