Danışman

Merhabalar ben Diyetisyen Özge Cantekin,

Lisans eğitimimi Marmara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde onur öğrencisi olarak 2021 yılında tamamladım. Aynı zamanda danışanlarıma diyet, sağlıklı beslenme planı oluştururken daha etkili, çeşitli listeler ve tarifeler hazırlamak amacıyla ikinci üniversitem olan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Aşçılık bölümünü okumaktayım. Aynı zamanda şu anda uzmanlığımı almak için Beslenme ve Diyetetik yüksek lisans programına devam ediyorum.

Lisans eğitimim boyunca; en güncel bilgilere ve donanıma sahip olmak için çeşitli beslenme ve diyet danışmanlığı kliniklerinde stajlar yaptım ve beslenme alanında çeşitli eğitim, sempozyum, konferans, panellere katıldım.Kendimi geliştirmek adına yaptığım stajlarımda teorik bilgilerimi pratiğe döktüm ve farklı yaş gruplarında hastalıklarda uygulanan güncel beslenme tedavileri hakkında tecrübe kazandım.

Arnavutköy Devlet Hastanesi’nde diyetisyenlik yaparak tecrübe sahibi oldum. İstanbul Valiliği’ne bağlı 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü yemekhanesinde proje müdürlüğü yaptım. Avrasya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde diyetisyen olarak çalıştım.

Kilo yönetimi (Kilo alma/Kilo verme/Kilo koruma), Kişiye Özel Sürdürülebilir Beslenme programı, Obezitede, Zayıflıkta ve Hastalıklarda Tıbbi Beslenme Tedavisi, Yeme Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Beslenmesi, Anne Bebek Beslenmesi, Gebelik ve Emziklilik Döneminde Beslenme, Menopoz Döneminde ve Geriatrik Beslenme, Engelli Bireylerin Beslenmesi, Kurumsal Beslenme Danışmanlığı ve Toplu Beslenme Sistemleri alanında hizmet vermekteyim.

Halihazırda Online Diyet ve Beslenme Danışmanlığı vermekteyim. Online Diyet ve Beslenme Danışmanlığındaki amacım danışanlarımın sorularını daha hızlı ve kolay bir biçimde yanıtlamak böylece daha kontrollü ve sağlıklı bir şekilde ilerlemektir. Danışanlarımın yaşam tarzınıza, hastalık durumlarına, cinsiyet, boy, yaş, kilo gibi özelliklerine uygun olarak; telafi etme ve dengeleme yöntemiyle onları zorlamadan, strese sokmadan listeyi sevdiği ve temin edebileceği yiyeceklerle doldurarak, ileriki yaşamlarında sağlıklı beslenmeyi hayata katmalarını sağlayacak kişiye özgü sağlıklı bir beslenme planı oluşturmak birincil hedefimdir.

Lisans hayatım boyunca sadece son sınıfta Sağlıkla İlişkili ve Sağlık Dışı Bölümlerde Okuyan Üniversite Öğrencilerinin Besin Etiketi Okuma Bilgi Düzeylerinin araştırılması hakkında bir tez ve Nutrasötiklerin ve Fonksiyonel Gıdaların Bağışıklık Sistemi Üzerine Etkisi ve Sporcularda Enerji ve Makro-Besin Öğesi Gereksinimleri gibi farklı konularda 2 seminer sunumu olmak üzere çok fazla sunum yaptım.

Okurken ve mezun olduktan sonra da okulumdaki ciddi akademik eğitimin de katkısıyla akademik çalışmaları ve güncel beslenme yaklaşımlarını takip ettim ve etmekteyim.Bu anlamda benim gibi literatürü takip eden, araştırma yapmayı seven diyetisyenlerin oluşturduğu Beslenme ve Diyetetik Araştırma Topluluğu’na (BEDİAT) üyeyim.

Katıldığım Eğitimlerin Katılma/Bitirme Sertifikaları:
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
Marmara Aile Hekimliği Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Diyetisyenlerin 1. Basamak Sağlık Hizmetlerine Yönelik Mesleki Oryantasyon Eğitimi
Türkiye Obezite Araştırma Derneği Stigma: Obezite Tedavisinin Önündeki Engel Konferansı
Türk Obezite Cerrahisi Derneği Sempozyumu
İbni Sina Sağlık Derneği Obezite Cerrahisine Multidisipliner Yaklaşım Paneli
Marmara Üniversitesi Psikodiyet: Fark Yaratan Diyetisyenler Konferansı
Üsküdar Üniversitesi1.Beslenme ve Diyetetik Zirvesi
Sürdürülebilirlik Akademisi Sürdürülebilir Gıda Platformu:Gıdanın İzlenebilirliği Konferansı
Marmara Üniversitesi İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Sıfır Atık Konferansı
Türkiye Diyetisyenler Derneği Gıda Güvenliği ve Gıda Bilgi Kirliliği Eğitimi
Marmara Üniversitesi Genç Yeşilay 4.Sağlığa Bağımsız Adım Sağlık Sempozyumu

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Özge Cantekin” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gdpr-image
Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak, Gizlilik Politikalarını kabul etmiş sayılırsınız.
Daha Fazla Oku